Wolontariat

ABC… WOLONTARIUSZA W „PRZERWIJ CISZĘ”

»JAKI JEST SENS PRACY WOLONTARIACKIEJ W „PRZERWIJ CISZĘ”?

Wolontariat stanowi ważną i niezwykle wartościową część działalności Fundacji. Wolontariusze pracują na rzecz Fundacji od początku jego istnienia, a ich obecność i aktywność jest dla osób niepełnosprawnych bezcenna. To między innymi dzięki wolontariuszom może realizować się w „Przerwij Ciszę” idea społecznej integracji osób niepełnosprawnych. Dla podopiecznych Fundacji spotkanie z wolontariuszami to niezwykła szansa do nawiązywania kontaktów społecznych i towarzyskich, wspólnego spędzania czasu, a czasami jedyna okazja, aby wyjść z domu, wziąć udział w zajęciach, uczestniczyć w spotkaniach integracyjnych.

»KTO MOŻE ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM?

Wolontariuszem może zostać każdy – bez względu na wiek, płeć, wykształcenie czy doświadczenie. Dla osób wiążących swoje życie zawodowe z różnymi wymiarami pomagania jest to świetny sposób na zdobycie doświadczenia. Dla wszystkich jest to okazja do życzliwego i pełnego ciepła spotkania z drugim człowiekiem. Osoby niepełnoletnie potrzebują jedynie zgody rodziców, aby zostać wolontariuszem. Jaki jest wolontariusz? Wolontariusz to osoba, która poświęca swój czas i uwagę innym. Poza tym – każdy wolontariusz jest inny, każdy niepowtarzalny i nie ma żadnej gotowej recepty na wolontariusza idealnego.

»CZYM ZAJMUJĄ SIĘ WOLONTARIUSZE W  „Przerwij ciszę”?

Wolontariusze uczestniczą w zajęciach prowadzonych w Fundacji – pomagają w sprawach organizacyjnych, wspierają osoby niepełnosprawne w trakcie wykonywania różnych zadań, służą swoimi pomysłami i energią. Wielu wolontariuszy przywozi i odwozi osoby niepełnosprawne do siedziby „Przerwij Ciszę”, gdyż często nie mają one możliwości samodzielnego podróżowania. Wolontariusze uczestniczą jako opiekunowie podczas zajęć indywidualnych i grupowych prowadzonych dla dzieci, młodzieży i dorosłych niepełnosprawnych w Fundacji. Poza tym odwiedzają też osoby niepełnosprawne w domach, umawiają się na spotkania, chodzą na spacery, często po prostu spędzają mile czas.

»ILE WOLNEGO CZASU POTRZEBUJE WOLONTARIUSZ, ABY PRACOWAĆ W „przerwij ciszę”?

Tyle, ile go ma i tyle, ile chce poświęcić.

 

JAK ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM?

Skontaktuj się z nami!

Marta Chojnowska

e-mail: biuro@przerwijcisze.org

tel. 883 152 400