Książki i pomoce dydaktyczne


Zapraszamy do zakupu Podręcznika do nauki języka migowego I, II oraz III stopnia.


PODRĘCZNIK

Podręcznik do nauki języka migowego I stopień cena 80 zł + 23% VAT

Podręcznik do nauki języka migowego II stopień cena 80 zł + 23% VAT

Podręcznik do nauki języka migowego III stopień cena 80 zł + 23% VAT


PODRĘCZNIK + DVD

Podręcznik do nauki języka migowego I stopień + płyta DVD cena 90 zł + 23% VAT

Podręcznik do nauki języka migowego II stopień + płyta DVD cena 90 zł + 23% VAT

Podręcznik do nauki języka migowego III stopień + płyta DVD cena 90 zł + 23% VAT


DVD

Płyta DVD do nauki języka migowego I stopień cena 40 zł + 23% VAT

Płyta DVD do nauki języka migowego II stopień cena 40 zł + 23% VAT

Płyta DVD do nauki języka migowego III stopień cena 40 zł + 23% VAT


Podręcznik do nauki języka migowego I stopnia.


 


Podręcznik do nauki języka migowego II stopnia.Podręcznik do nauki języka migowego III stopnia.


Zapraszamy do zakupu kart pracy dla dzieci niesłyszących.

Karty zawierają 3 albumy podzielone na odpowiednie kategorie, w sumie ok. 600 znaków wraz z ich graficzną ilustracją.

Fundacja Marty Chojnowskiej „Przerwij ciszę” ma przyjemność przedstawić Państwu pierwszą na rynku publikację w formie kart pracy zawierającą ćwiczenia dydaktyczne do pracy edukacyjno – terapeutycznej z dziećmi niesłyszącymi pt. „KARTY PRACY –ćwiczenia terapeutyczno - dydaktyczne do pracy z dziećmi niesłyszącymi

W związku z niewielką ilością publikacji w Polsce dotyczących kształcenia dzieci niesłyszących w wieku przedszkolnym i w I etapie edukacyjnym, Fundacja „Przerwij Ciszę” opracowała dla nauczycieli i rodziców zestaw ćwiczeń dostosowanych do specjalnych  potrzeb i możliwości dzieci niesłyszących i słabosłyszących.

Metoda jest dostosowana do specjalnych potrzeb edukacyjnych dzieci niesłyszących i słabosłyszących w kontekście opanowania założeń przewidzianych podstawą programową kształcenia ogólnego. Jest niezwykle przydatna szczególnie w kształceniu młodych osób, których rodzice są słyszący. Dla dzieci niesłyszących
z rodzin niesłyszących, język migowy jest językiem naturalnym, poznawanym w domu i przyswajanym od pierwszych miesięcy życia, więc nie występuje konieczność uczenia ich języka migowego w sposób sformalizowany. W znacznie trudniejszej sytuacji są dzieci głuche rodziców słyszących (a stanowią one aż 90% wszystkich niesłyszących) – nie mają skąd czerpać wzorców, najbliższe otoczenie nie zna sposobów na komunikację z maluchem i zaczynają się problemy nie tylko na płaszczyźnie nawiązania kontaktu, ale też emocjonalne.

Celem publikacji jest zaprezentowanie metody na kształcenie umiejętności językowych poprzez zadawanie pytań, formułowanie odpowiedzi, poznawanie etapów działań.

Publikacja zawiera 3 albumy składające się z kolorowych kart pracy oraz przewodnika dla nauczycieli i rodziców. Każda karta zawiera znak graficzny  języka migowego, ilustrację graficzną oraz podpis literowy znaku.

Karty pracy są tak skonstruowane, aby nauczyciel lub rodzic miał podpowiedź, jak wykreować sytuację poznawczą, a dziecko mogło poznawać nowe pojęcia i ich znaczenie, porównywać, określać cechy wspólne, różnice oraz dopatrywać się zależności między różnymi elementami rzeczywistości.

Przewodnik dla nauczycieli i rodziców z przykładowymi ćwiczeniami, opisuje jak posługiwać się kartami pracy oraz propozycjami jak realizować poszczególne zajęcia edukacyjne. Pomoce  zostały opracowane z myślą o dzieciach niesłyszących, które z powodu swojej niepełnosprawności postrzegają świat za pomocą obrazu wykorzystując  percepcję wzrokowo-przestrzenną.

Karty pracy dla dzieci niesłyszących.
 

Konferencja

Konferencja "Naucz się z Nami rozmawiać" dotycząca „Ustawy o języku migowym i innych środkach wspierania komunikowania się”

Dla niesłyszących

Kurs w Kołobrzegu

Kurs języka migowego przeprowadzony przez Fundację "Przerwij Ciszę" w Kołobrzegu.

Alfabet dla dzieci

Alfabet j. migowego

Język Migowy TVN
Kliknij w miniaturkę, aby odtworzyć film.